Feminizowane nasiona Marihuany – czym dokładnie są i jak je uzyskać?

Feminizowane nasiona Marihuany – czym dokładnie są i jak je uzyskać?

Marihuana jest dość wyjątkową rośliną, lecz nie tylko ze względu na swoje różnorodne właściwości, zarówno psychoaktywne, jak i medyczne. Jest to roślina rozdzielnopłciowa, która może posiadać jednocześnie formy płci męskiej i żeńskiej. Niektóre z wysianych roślin mogą się więc okazać dla nas niespodzianką. Żeby temu zapobiec, wraz z rozwojem nauki, wśród hodowców pojawiły się nasiona feminizowane. Są to bowiem nasiona, z których uzyskamy jedynie żeńską formę płci. Są one doskonałym rozwiązaniem dla grawerów, którzy cenią sobie prostotę uprawy. Dzięki takiej selekcji nie musimy się bowiem martwić m.in. o usunięcie męskich kwiatów przez rozpoczęciem okresu kwitnienia. Jak tego dokonano – o tym w dalszej części artykułu.

Na czym polega rozdzielnopłciowość?

Natura nie zawsze jest na tyle łaskawa, aby dwie rośliny tego samego gatunku o różnej płci, znalazły się na tyle blisko siebie, żeby rozmnażanie się powiodło. W niesprzyjających okolicznościach z pomocą przychodzi jednak mechanizm rozdzielnopłciowości, który jest odpowiedzią rośliny na niekorzystne warunki. Czasem jest to niesprzyjające środowisko, a czasem zmiany temperatur – takie niedogodności posuwają roślinę do zmiany płci. Roślina w żeńskiej formie płci, która wyczuwa brak możliwości przetrwania sezonu, rozpoczyna stymulację pręcików, które wytworzą pyłek i zapylą obecne słupki. Jest to forma obrony rośliny przed wyginięciem, wytworzeniu nasion bez użycia rośliny męskiej.

Co wywołuje rozdzielnopłciowość:

  • Nieprzyjazne środowisko bytowania rośliny
  • Gwałtowne zmiany temperatur
  • Pogorszenie warunków oświetleniowych
  • Środowisko o wysokim stopniu zanieczyszczenia
  • Stres dla roślin, wywołany nagłym pogorszeniem warunków dla wzrostu

Jak tworzy się feminizowane nasiona?

Stosowana pierwotnie metoda, do której używano dwóch żeńskich osobników dość szybko ujawniła swoją podstawową wadę. Zbyt częste dziedziczenie obojniactwa, wykluczyło ten sposób, jednocześnie szukając innego wyjścia. Rozwiązaniem okazało się srebro i STS, stosowane na żeńskich formach Marihuany. Dzięki temu rozwiązaniu z pokolenia na pokolenie jest skutecznie eliminowany problem obojniactwa roślin, bez zastosowania jakiegokolwiek modyfikowania genetycznego. Hermafrodytyzm, czyli zdolność kwiatów żeńskich do wytworzenia kwiatów męskich, jest wymuszany na konopiach za pomocą zastosowania małych dawek azotanu srebra. Feminizowane nasiona Marihuany zrewolucjonizowały cały proces uprawy konopii, czyniąc ją o wiele prostszą.

Nasiona feminizowane gwarancją jedynie żeńskich osobników

Wieloletnie próby znalezienia sposobu na 100% żeńskie osobniki zakończyły się niemałym sukcesem. Obecnie niemalże 100% nasion feminizowanych to wyłącznie osobniki żeńskiej płci. W okresie wzrostu da się zauważyć tendencję do wytwarzania pręcików, jednak umiejętność ta trwa nie dłużej niż kilka dni, nie pozostawiając po sobie śladu. Całość sukcesu tkwi w odpowiednich, innowacyjnych programach, które są dla nas gwarancją zdrowych feminizowanych nasion Marihuany, o najwyższej jakości.

https://www.taniesianie.pl/dutch-passion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *